Matematická hádanka: tento úkol lze vyřešit za méně než 25 sekund. Budete stejně rychlí jako 10 % účastníků?

Chtěli jste někdy prokázat svou inteligenci? Jaký je dobrý test IQ? Matematické hádanky jsou jedním z nejběžnějších nástrojů pro testování intelektuálních schopností. Pokud máte rádi výzvy, pak je toto cvičení pro vás!

Hádanky jsou na sociálních sítích velmi oblíbené a jsou součástí kultury online zábavy. Dnes se pokusíme vyřešit matematickou hádanku, která by neměla být příliš složitá na pochopení. Váš úkol je jednoduchý: najít výsledek posledního řádku za pouhých 25 sekund!

K vyřešení této hádanky je třeba vypočítat hodnotu mincí v prvních třech rovnicích. Abyste v soutěži uspěli, musí být váš výpočet přesný a rychlý. Jste na tuto výzvu připraveni? Začněme!

Matematická hádanka: Najděte výsledek posledního řádku!

Máme tu poměrně zajímavou hádanku. Abyste v této soutěži uspěli, musíte se soustředit a pozorovat. Řešení nenajdete stejnými metodami, které se používají při řešení podobných hádanek. Abyste našli správný výsledek, musíte přemýšlet jinak.

matematická hádanka

Vaším úkolem je úspěšně vypočítat hodnotu mincí v prvních 3 rovnicích. Jakmile to provedete, jednoduše vypočítejte výsledek posledního řádku. Je to zábavná výzva, která může být velmi prospěšná, pokud ji zvládnete správně! Jste na tuto výzvu připraveni?

Bude objeveno :   IQ test: musíte přesunout 2 zápalky, aby byla rovnice správná. Dokážete najít, které to jsou, za méně než 15 sekund?

Je čas pustit se do práce a zapojit svou mysl! Řešení tohoto typu hádanky vyžaduje pečlivé pozorování a soustředění. Řešení se často skrývá v detailech. Abyste našli správné řešení, musíte věnovat čas pochopení problému.

K nalezení správné odpovědi v rekordně krátkém čase budete muset využít svou kreativitu. Tato výzva je zábavná a odměňující, když skončí. Jste připraveni přijmout tuto výzvu? Doporučujeme vám to vyzkoušet!

Pojďme odhalit výsledek!

Po projití rovnic a uvedených informací jsme připraveni odhalit řešení. Nechceme prozrazovat příliš mnoho, abyste si výsledek této výzvy mohli najít sami. Můžeme vám však říci, že je velmi populární na sociálních sítích, jako je Twitter, Instagram a Facebook.

Výše jsme umístili obrázek, který vysvětluje řešení dnešní hádanky. Jste připraveni vidět odpověď? Tato hádanka je zábavná a po dokončení přináší odměnu. Než se podíváte na níže uvedené řešení, zkuste si to vyřešit sami!

Podrobné řešení:

  • Řádek 1: zelené kolečko má hodnotu 70, protože 70×2=140
  • Řádek 2: každé červené kolo má hodnotu 30, protože (130-70)/2=30. 70 je hodnota zeleného kola.
  • Řádek 3: modrý převod má hodnotu 40, protože 130-3×30=40. 30 je hodnota červeného převodu.
Bude objeveno :   IQ test: Která zápalka se musí posunout, aby rovnice byla správná? Na nalezení řešení této hádanky máte pouze 8 sekund!

Řešení úlohy je tedy: 70+30+40=140

Photo of author
Informace o autorovi
Zajímám se o psychologii a trávím čas hledáním nových intelektuálních výzev, abych si procvičil mysl a zároveň si odpočinul.

Napsat komentář

Úvodní stránka » Matematická hádanka: tento úkol lze vyřešit za méně než 25 sekund. Budete stejně rychlí jako 10 % účastníků?