Matematická a logická hádanka: jaké číslo chybí v této pyramidě čísel?

Dnes se pustíme do zajímavého úkolu: najít chybějící číslo v pyramidě čísel. Tento typ hádanek je velmi oblíbený na sociálních sítích a někdy se používá k testování inteligence a logiky lidí. Testy IQ jsou založeny na podobných hádankách, které testují kognitivní schopnosti lidí.

Tento logický úkol spočívá v nalezení chybějícího čísla na dně pyramidy. Abyste tuto hádanku vyřešili, musíte se pozorně podívat na každý řádek a pokusit se najít souvislost s ostatními čísly. K vyřešení této hádanky můžete také zkusit použít některé matematické zákony, jako je odečítání nebo dokonce dělení.

Nyní je čas ukázat, jak jste chytří a logičtí! Zkuste vyřešit tuto hádanku a zjistěte, zda najdete chybějící číslo. Hodně štěstí!

Matematicko-logická hádanka: jaké číslo chybí v této pyramidě čísel?

Máme pro vás matematickou a logickou hádanku, která vás prověří. K vyřešení je třeba sledovat a soustředit se na čísla v jednotlivých řádcích a pokusit se najít chybějící číslo. K vyřešení této hádanky budete muset myslet jinak než v krabičce a použít svou představivost.

Řešení výzvy je uvedeno na konci článku.

intelektuální výzva pyramida čísel
Matematická a logická hádanka: jaké číslo chybí v této pyramidě čísel?

Jste na tuto výzvu připraveni? Pozorně si prohlédněte jednotlivé řádky pyramidy a zkuste najít chybějící číslo! Hodně štěstí!

Bude objeveno :   IQ test: musíte přesunout 2 zápalky, aby byla rovnice správná. Dokážete najít, které to jsou, za méně než 15 sekund?

Řešení hlavolamu je skvělý způsob, jak si procvičit mysl a kreativitu. Je to také skvělý způsob zábavy ve volném čase. Matematické hádanky a logické testy jsou velmi oblíbené po celém světě, protože jejich řešení může být zábavné a může nás naučit mnoho o tom, jak přemýšlíme a rozhodujeme se.

Pokud tedy chcete tento úkol splnit ještě dnes, věnujte čas tomu, abyste si pozorně prohlédli jednotlivé řádky pyramidy a pokusili se najít chybějící číslo.

Řešení matematické a logické hádanky

Doufáme, že jste našli chybějící číslo v pyramidě. Pro ty, kterým se to zatím nepodařilo, zde je řešení: chybějící číslo je 1657. Vyplývá to z násobení vyšších čísel a sčítání „1“.. Pokud si myslíte, že toto řešení není správné, zkontrolujte logiku výpočtu pro každý řádek.

Chybějící číslo je 1657. Našli jste ji?

Tato hádanka se těší velké oblibě na sociálních sítích, jako je Twitter, Facebook a Instagram. Doufáme, že se vám tato zajímavá výzva líbila a že jste se při jejím řešení něco naučili! Pokud ano, sdílejte ji s přáteli a uvidíte, kdo najde správnou odpověď! Hodně štěstí všem!

Bude objeveno :   IQ test: Která zápalka se musí posunout, aby rovnice byla správná? Na nalezení řešení této hádanky máte pouze 8 sekund!
Photo of author
Informace o autorovi
Zajímám se o psychologii a trávím čas hledáním nových intelektuálních výzev, abych si procvičil mysl a zároveň si odpočinul.

Napsat komentář

Úvodní stránka » Matematická a logická hádanka: jaké číslo chybí v této pyramidě čísel?