IQ test: rovnice je špatná, ale lze ji opravit přesunutím jediné zápalky. Dokážete zjistit, který z nich to je, za méně než 12 sekund?

IQ neboli inteligenční kvocient je obecné označení pro schopnost člověka řešit problémy a učit se novým dovednostem. K měření těchto schopností a hodnocení kognitivních dovedností se používají testy IQ a důležitou součástí těchto testů jsou hádanky.

Srovnávací hádanky jsou dnes na sociálních sítích v módě a mohou být skvělým způsobem, jak otestovat své IQ a schopnosti řešit problémy.

Dnes vám představíme velmi zajímavou hádanku, která prověří vaši schopnost najít kreativní řešení. Úkol je jednoduchý: musíte změnit matematickou rovnici (0+8=5) přesunutím pouze jedné zápalky. Na nalezení správného řešení máte 12 sekund. Jste připraveni?

Vyřešte hádanku tak, že rovnice 0+8=5 bude správná.

Úkolem je zjistit, jak změnit rovnici 0+8=5 přesunutím jediné zápalky. Abychom toho dosáhli, musíme se soustředit a pečlivě zkoumat možnosti. Musíme se naučit přemýšlet mimo rámec a být kreativní při řešení hádanek, protože řešení často nepřijde samo.

IQ test: 0+8=5
Vyřešte hádanku tak, že rovnice 0+8=5 bude správná.

Pokud se vám podaří najít správné řešení dříve, než vyprší čas, prokážete svou zručnost a vynalézavost! Tak se do toho pusťte, nespěchejte a zkuste vyřešit tento hlavolam!

Bude objeveno :   Matematický hlavolam: otestujte svou inteligenci přesunutím 2 zápalek, abyste vyrovnali rovnici. Jak dobře si povedete v tomto testu IQ?

Řešení hádanek je skvělý způsob, jak si procvičit mysl a posunout své hranice. Čím kreativnější budete, tím větší je pravděpodobnost, že najdete správné řešení. Věnujte tedy čas všem možnostem a soustřeďte se na řešení výzvy.

Kromě toho může být hádanky velmi zábavné řešit ve skupině, protože podporují spolupráci a interakci mezi účastníky. Vyzkoušejte svou mysl a využijte svou kreativitu k vyřešení této hádanky!

Je úkol splněn?

Pravděpodobně jste si všimli, že skládačky ze sirek jsou v poslední době velmi populární na sociálních sítích, zejména na Facebooku a Instagramu. Mnozí z vás možná budou chtít tuto výzvu vyřešit, a proto s námi vydržte, protože vám nabídneme řešení. Ale ještě předtím bychom rádi pogratulovali všem, kteří se pokusili hádanku vyřešit!

0+8=5 - řešení
Je výzva u konce?

Řešení je jednoduché: přesunutím jediné zápalky můžete změnit rovnici 0+8=5 na 0+6=6. Níže uvádíme obrázek pro ilustraci řešení. Podařilo se vám najít správné řešení? Pokud ano, gratulujeme!

Photo of author
Informace o autorovi
Zajímám se o psychologii a trávím čas hledáním nových intelektuálních výzev, abych si procvičil mysl a zároveň si odpočinul.

Napsat komentář

Úvodní stránka » IQ test: rovnice je špatná, ale lze ji opravit přesunutím jediné zápalky. Dokážete zjistit, který z nich to je, za méně než 12 sekund?